:
Tarih : 17/08/2022 Saat : 20:01

Tarsus Pusula

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU, BELEDİYENİN ETKİNLİKLERİYLE TAÇLANDI
215
30 Ekim 2020 - 14:30

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde ilk olarak Tarsus Kaymakamlığında düzenlenen tebriklerin kabulü törenine protokol üyeleri ile birlikte katıldı.

Başkan Bozdoğan, daha sonra Tarsus Belediyesi tarafından merhum Ressam Mehmet Bal’ın çizgileri ile “Cumhuriyet” konulu resim serginin açılışına Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, kentin protokol üyeleri ve vatandaşlar ile birlikte iştirak etti.

CUMHURİYET KONULU SERGİ KONUKLARI MAZİYE GÖTÜRDÜ

Serginin açılışını gerçekleştiren protokol üyeleri, Cumhuriyet’in kurulmasından önce Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Türk Halkı tarafından vatan topraklarının düşman işgalinden kurtuluşu için verdiği topyekûn mücadelenin Mehmet Bal’ın çizgileriyle anlatıldığı tablolara bakarak maziye yolculuk ettiler.

97.YIL FİDANI DİKİLDİ

Başkan Bozdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı etkinlikleri kapsamında Kaymakam Kadir Sertel Otcuve protokol üyeleri ile birlikte Rauf Denktaş Parkında “97.Yıl Fidanını”  toprakla buluşturdu.

ATATÜRK TRENİ MÜZE KONSEPTİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Etkinliklerin devamında, Yeşilyurt mahallesinde Hacı Bektaş-ı Veli parkında bulunan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Tarsus’a17 Mart 1923 yılında ilk kez gerçekleştirdiği yolculukta kullandığı tren, müze konseptine çevrilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Başkan Bozdoğan burada yaptığı konuşmada “Cumhuriyetin kazanımlarını asla yok sayamayız. Başta bu ülkenin tek ve yegâne Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Cumhuriyet’in fedailerinin verdiği mücadeleler sonucu kurulan ve ilelebet yaşayacak olan Cumhuriyet sayesinde bir aşçının oğlu belediye başkanı olabiliyor, kadınlarımız milletvekili olabiliyor. İnsanlarımız hür ve bağımsız bir şekilde bu topraklarda yaşam sürüyorsa bunu Cumhuriyetimize borçluyuz,” dedi.

MİLLETVEKİLİ ANTMEN’DEN BAŞKAN BOZDOĞAN’A PANDEMİ TEŞEKKÜRÜ

Cumhuriyet coşkusunu Tarsus’taki açılış ve etkinliklere katılarak yaşayan CHP Mersin Milletvekili Av. Alpay Antmen de yaptığı konuşmada; Cumhuriyetin değerlerini her zaman üst seviyede tutarak hizmetler üreten ve insanlarımızın Pandemi sürecinde yaşadıkları sıkıntıları gidermek adına çalışmalar yaparak birçok belediye örnek teşkil eden, bir anlamda onlara öncülük eden ürettirdiği dezenfektanları, maskeleri yollayan herkesim tarafından takdir edilen belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkürlerimi sunuyorum,dedi.

SAĞLIK ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİNİN VERİLDİĞİ MERKEZLERDEKİ TÖRENLERDE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI.

Pandemiye karşı verilen mücadele esnasında insanlara sağlıklarına kavuşturmak üzere görev yaparlarken Korona virüse yakalanarak yaşamlarını yitiren Dr. Turgut Erkutlu ve Erdinç Şahin’in aileleri ile bir araya gelen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, her iki sağlık şehidinin isimleri verdiği merkezlerde oluşturulan köşelerinin açılışını yaptı. Başkan Bozdoğan, merkezlerin isim değişikliklerini CHP Mersin Milletvekili Av. Alpay Antmen, Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Başkanı Prof.Dr Şebnem Korur Fincancı, Türk Tabipler Birliği üyeleri, CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları ve yaşama mersin escırt veda eden doktorların aileleri, vatandaşların katılımı ile gerçekleştirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dantelli iç çamaşır takımı

Pet Shop