:
Tarih : 17/08/2022 Saat : 20:16

Tarsus Pusula

“Akdeniz Mesleki Eğitim Atölyeleri Projesi” Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi
149
25 Kasım 2020 - 10:29

“Akdeniz Mesleki Eğitim Atölyeleri Projesi” Protokol İmza Töreni Gerçekleştirildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Çukurova Kalkınma Ajansı aracılığıyla desteklediği Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında, Akdeniz Belediyesi’nin başvuru sahibi olduğu, Mersin Üniversitesi, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün proje ortağı olduğu “Akdeniz Mesleki Eğitim Atölyeleri” projesi için imzalar atıldı.

Valilik toplantı salonunda yapılan imza törenine Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet M. Gültak, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Savaş Ülger, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu ve diğer yetkililer katıldı.

İmza töreninde yaptığı konuşmasında projenin gençler ve engelli bireyler açısından önemine değinen Vali Su, proje ile bölgede mesleki yeterliliği olmayan gençlere ve bedensel engelli bireylere eğitim verilerek onların iş sahasına kazandırılmasının ve böylece kaliteli iş elemanları yetiştirilmesinin amaçlandığını kaydetti.

Vali Su ayrıca proje ile bölgedeki genç nüfus için hem nitelikli eğitim alacakları hem de sosyalleşebilecekleri bir merkez oluşturulacağını da sözlerine ekledi.

Programda daha sonra Akdeniz Belediyesi, Mersin Üniversitesi ÇKA ve İŞKUR temsilcileri arasında proje protokolü imzalandı.

Proje ile mesleki yeterliliği bulunmayan 18-30 yaş aralığında 72 işsiz gencin, mesleki eğitimler ile yetkilerinin arttırılması ve böylelikle işgücüne katılımlarının sağlanmasının hedeflendiği bildirildi.

autocad lisans satın al

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dantelli iç çamaşır takımı

Pet Shop