Tarih : 25/09/2022 Saat : 10:37

Tarsus Pusula

Baki Şimşek” Danyal(A.S.) Türbesi , Alahan Manastırı ve Kızkalesi dünya miras listesine alınsın”
163
10 Aralık 2020 - 10:37

Baki Şimşek” Danyal(A.S.) Türbesi , Alahan Manastırı ve Kızkalesi dünya miras listesine alınsın”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel Kurulu’nda söz aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında konuşan Şimşek Danyal(A.S.) Türbesi, Alahan Manastırı ve Kızkalesi’nin dünya miras listesine alınması için çalışma başlatılmasını talep etti. Ayasofya Cami’nin yeniden ibadete açılmasıyla ile ilgili de konuşan Şimşek, Kültür ve Turizm Bakanı’na  Türk Milleti adına teşekkürlerini iletti.

Şimşek konuşmasının devamında ; “Sayın Bakanım, öncelikle, seksen beş yıl sonra Ayasofya’da yeniden ezan seslerini okuttuğunuz ve orayı ibadete açtığınız için Türk milleti adına sizlere teşekkür ediyorum.
Seçim bölgem olan Mersin Anamur Ören’deki tarihî yerin kazı ve restorasyon işlemlerinin yapılamasını,  Mutdaki, geçici kültür mirası listesine daha önce alınan Alahan Manastırını, Mersin Pompeipolis ve Tarsus Gözlükule’deki kazıların,  Silifke Kız Kalesi’ndeki kazı ve restorasyon işlemlerinin yapılmasıyla ilgili 2021 yılında bir plan program yapılmasını ve Danyal (A.S.) Türbesi başta olmak üzere, Alahan Manastırı ve Kız Kalesi’nin Dünya Miras Listesi’ne yeniden alınması için bir çalışma başlatılmasını talep ediyorum” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeketÇantaÇanta aksesuarlarBebek bakım çantasıSpor çantaOkul çantasıLaptop çantasıPortföy çantaBel çantasıPostacı çantasıEl çantasıSırt çantaBebek bakım çantasıOmuz çantası

Pet Shop