:
Tarih : 17/08/2022 Saat : 20:15

Tarsus Pusula

BAKİ ŞİMŞEK “MİLLİ SERVET YOK OLUYOR”
336
21 Ekim 2020 - 13:13

BAKİ ŞİMŞEK“ YEDİEMİN DEPOLARINDA BİNLERCE ARAÇ ÇÜRÜYOR, MİLLİ SERVET YOK OLUYOR”

Mersin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel Kurulunda söz aldı. İcra müdürlüklerince haczedilen malların tutulduğu Yediemin depolarıyla ilgili söz alan Milletvekili Şimşek; “Yediemin depolarında binlerce araç çürüyor, milli servet yok oluyor” şeklinde konuştu.

Milletvekili Baki Şimşek konuşmasının devamında; “Sıfır ve ikinci el araç fiyatları aldı başını gidiyor. Artık neredeyse borsa gibi, araba fiyatları anlık değişim gösteriyor. Bir yandan da milyonlarca lira değerindeki araçlar çürümeye terk ediliyor. İcralık olan, trafik cezalarından veya başka sebeplerden dolayı yediemin depolarına çekilen araçlar mevzuattan ve prosedürden kaynaklanan veya uzlaşmazlıklardan kaynaklanan sebeplerden dolayı yediemin depolarında aylarca bekletiliyor ve hurdaya çıkartılıyor. Yediemin depolarında neredeyse araçların içerisinden artık otlar çıkıyor. Bu millî servetin heba edilmemesini, bir yasal düzenleme yapılmasını talep ediyorum.

Seçim bölgem olan Mersin’de 300 milyon liraya yakın değeri olan araç, mobilet ve motosiklet yediemin depolarında çürümeye terk edilmiş durumda. Bunlarla ilgili bir çözüm bulunması hem piyasaları rahatlatacak, araç fiyatlarında bir ucuzlamaya sebebiyet verecektir hem de millî ekonomiye katkı sunacaktır. Bu konuda mutlaka bir düzenleme yapılmasını talep ediyor, saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dantelli iç çamaşır takımı

Pet Shop