Tarih : 29/09/2022 Saat : 14:14

Tarsus Pusula

Baki Şimşek ”Sıcaktan Zarar Gören Narenciye Üreticisinin Zararı Karşılansın”
238
13 Kasım 2020 - 9:50

Baki Şimşek ”Sıcaktan Zarar Gören Narenciye Üreticisinin Zararı Karşılansın”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek TBMM Genel Kurulunda söz aldı. Geçtiğimiznisan ayı içerisinde Çukurova bölgesinde yaşanan yoğun sıcaklardan dolayı zarar gören narenciye ürünlerinin üreticilerine , zararlarının karşılanması için yardım yapılması gerektiğini vurgulayan Şimşek; “Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçilerimizin yanında olmalıdır” dedi.

Milletvekili Şimşek konuşmasının devamında; “ Geçtiğimiz nisan ayında Çukurova bölgesinde yaşanan yoğun sıcaklardan dolayı narenciyede yüzde 80’e varan zararlar oluşmuştur. Tarım Bakanlığı, ilçe tarım müdürlükleri ve il tarım müdürlüğü vasıtasıyla gerekli tespitler yapmış,  o günden bu yana çiftçilere henüz bir ödeme yapılamamıştır. Bakanlığın bu zor dönemde çiftçinin, üreticinin yanında olmasını, narenciyede sıcaktan dolayı oluşan zarardan dolayı mağduriyetinin giderilmesini ve ödeme yapılmasını talep ediyorum.

“Kamyoncuya Ucuz Mazot, Ucuz OGS HGS İstiyoruz”

Kamyoncu esnaflarımız narenciye ürünlerini pandemiye rağmen Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına taşımak için gerçekten kontak kapatmadılar, fedakârca çalışıyorlar. Kamyoncu esnaflarımız özellikle mazot desteği istiyorlar ve otoyollardaki ücretlerden özellikle nakliye sektöründe uğraşan esnaflarımız için ayrı bir statü uygulanmasını, bunların gerekirse toplu ödeme yaparak daha uygun fiyatta geçiş yapmalarının sağlanmasını talep ediyorum” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeketÇantaÇanta aksesuarlarBebek bakım çantasıSpor çantaOkul çantasıLaptop çantasıPortföy çantaBel çantasıPostacı çantasıEl çantasıSırt çantaBebek bakım çantasıOmuz çantası

Pet Shop