:
Tarih : 09/08/2022 Saat : 22:53

Tarsus Pusula

BAŞKAN BOZDOĞAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NDE ENGELLİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
164
04 Aralık 2020 - 10:51

BAŞKAN BOZDOĞAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NDE ENGELLİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Türkiye’de bir ilk olacak olan ‘Engelsiz Köy’ projesi çalışmasının devam ettiğini söyledi.

Tarsus Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenledi. Kültür Park’ta düzenlenen etkinliğe engelli dernek temsilcileri, engelli bireyler ve aileleri katılım sağladı. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın da katıldığı etkinlikte engelli bireylerin ihtiyaç ve talepleri değerlendirildi.

Birisi için mümkün olanın herkes için mümkün olması gerektiğini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlu olsun. Sadece bugün değil her gün engelli kardeşlerimizin yanındayız. Onlar için projeler üretmeye ve onların mutluluğunu sağlayacak girişimlerde bulunmaya her daim devam edeceğiz. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz ve içerik bakımından Türkiye’de bir ilk olacak olan ‘Engelsiz Köy’ projemizi işleme koymak üzereyiz. Çok yakında temelini atacağımız, 20 dönümlük arazi üzerine kuracağımız ‘Engelsiz Köy’ projemiz 2022 yılı Mayıs ayında yani Engelliler Haftasında açılışa hazır olacak” dedi.

Engelli bireylerin Anıtkabir ziyareti sırasında çektikleri fotoğrafların sergilendiği sergiyi de gezen Başkan Bozdoğan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü anısına fidan dikme etkinliğine de katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Pet Shop