:
Tarih : 19/08/2022 Saat : 10:41

Tarsus Pusula

BAŞKAN BOZDOĞAN, 81 İLDE EŞ ZAMANLI GERÇEKLEŞTİRİLEN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DENETİMLERİNE KATILDI.
242
06 Ağustos 2020 - 15:34

Covid­19 Tedbirleri Kapsamında İçişleri Bakanlığının 06 Ağustos 2020 Perşembe günü ülke genelinde eş zamanlı denetim yapılması konusunda 81 ile gönderdiği genelge gereği Tarsus Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede gerçekleştirilen denetimlere Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Füsun Kaleli ile birlikte katıldı.

Son günlerdeki vaka sayıları da göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının önemi bir kez daha ortaya çıkması nedeniyle, Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için kurallara uyulması gerektiğini ifade eden Başkan Bozdoğan; ‘SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN’ vurgusu ile bugüne kadarki en kapsamlı denetimlerin gerçekleştirilmeye başlanıldığını ifade ederek, bu denetimlerin; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park, piknik alanları, lunapark ve bilumum yaşam alanlarını kapsayacağını bildirdi.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Koronavirüs tedbirleri konusundaki denetimler sırasında rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere ağırlık verileceğini söyledi.

Koronavirüs konusunda tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Bozdoğan, toplum sağlığı için bireysel olarak önce kendimizi ve ailemizi bu salgından korumamız gerekiyor. Maske kullanımından ve ellerimizi sürekli hijyenleştirmekten asla vazgeçmemeliyiz. Yakın temastan kaçınmamızda kendimizi bu salgından korunmak korunmak açısından önem taşıyor, dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dantelli iç çamaşır takımı

Pet Shop