Tarih : 26/11/2022 Saat : 16:32

Tarsus Pusula

<
BAŞKAN BOZDOĞAN, EKİM AYINDA YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI PAYLAŞTI
180
04 Kasım 2020 - 10:16

TARSUS BELEDİYESİ AFET RİSKİNİ AZALTMA VE DEPREM ÇALIŞTAYI’NA HAZIRLANIYOR

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan,  “Afet Riskini Azaltma ve Deprem Çalıştayı’na hazırlandıklarını belirtti. Ayrıca Başkan Bozdoğan, belediyenin Ekim ayında yaptığı önemli çalışmaları kamuoyu ile paylaştı.

Tarsus Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan başkanlığında yapıldı. Toplantı İzmir depreminde yaşamını yitirenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşunun ardından istiklal marşının okunması ile başladı. Komisyonlardan gelen maddelerin görüşüldüğü mecliste Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği ile 393 sayılı Belediye Kanununun 75/c maddesi uyarınca Ortak Hizmet Projesi yapılması, kapsamında hazırlanan protokolün imzalanması için Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a yetki verilmesi ile ilgili teklif oy birliğiyle kabul edildi.

Meclisin dilek ve temenni bölümünde söz alan meclis üyeleri, İzmir depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar için başsağlığı diledi.

BAŞKAN BOZDOĞAN , “ ÇALIŞTAYI ÖNEMSİYORUZ”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ise konuşmasında İzmir’de yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar için başsağlığında bulundu. Başkan Bozdoğan , “Deprem konusunda sorunun temeline bakıp, kalıcı çözümler oluşturmak zorundayız.Depreme dayanıklı bina inşa etmenin, yapıların ve kentlerin dönüşümünün daha çok konuşulduğu bugünlerde Tarsus Belediyesi olarak  “Afet Riskini Azaltma ve Deprem Çalıştayı” düzenlemek için çalışma başlattık. Depremi önleyemeyiz. Ama karakter sahibi liyakate önem veren vatandaşlar yetiştirerek depreme dayanıklı binalar yapan bir toplum olabiliriz. Neticede burası bir sel bölgesi, neticede burası bir deprem bölgesi. Denetim faktörlerini nasıl arttırabiliriz bunun arayışındayız. O yüzden artık üzüntüler acılar yaşamak istemiyoruz. Enkazlar altında kalan vatandaşlarımızı umutla beklemek yerine bu konuda önlemler almak bizim elimizde çalıştayın yapılmasını bu yüzden önemsiyorum” dedi.

EKİM AYINDA 4 AÇILIŞ YAPILDI

Ekim ayında Tarsus Belediyesi’nin çalışmalarını  da anlatan Başkan Bozdoğan , “15 Bin kayıtlı çiftçimizin faydalanacağı Toprak ve Bitki Analiz Laboratuvarımızı kurduk, Elbette can dostlar ebedi mezarlığı için ilk kazma vuruldu. Evladiyelik ata tohumu Taşkuyu, Sandal, Baltalı, Dedeler, İnköyü, Çamalan, Olukkoyağı, Çamtepe, Körlübeyi , Kenzin, İnköy buralarda dağıtımı yapıldı. Yeryüzü Pazarı açılışını gerçekleştirdik. Bin adet yeni çöp konteynerini şehrimizin belirli noktalarına yerleştirdik. Kentimizin 4 faklı noktasında belirlenen program çerçevesinde asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Son olarak dört yerimizin açılışı yapıldı. Butik Otel’in, Unesco Evi’nin, Turizm Danışma Binası’nın ve özellikle Atatürk Treni’nin halka açılmasını sağladık. Kadınlara yönelik okuma yazma, bisiklet, öz savunma kursları açıldı. Gitar, piyano, oyunculuk, drama, resim Gençlik Merkezimizde bunlarında kursları açıldı” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeketÇantaÇanta aksesuarlarBebek bakım çantasıSpor çantaOkul çantasıLaptop çantasıPortföy çantaBel çantasıPostacı çantasıEl çantasıSırt çantaBebek bakım çantasıOmuz çantası

Pet Shop