:
Tarih : 26/05/2022 Saat : 10:16

Tarsus Pusula

Başkan Dinçer’den Vergi Dairesi Başkanı Baysal’a hoşgeldiniz ziyareti
135
22 Eylül 2020 - 12:24

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin Vergi Dairesi Başkanlığına atanan Seyfettin Baysal’a hoşgeldiniz ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

Birlik Yönetim Kurulu üyesi Nihat Dağdelen’in eşlik ettiği Başkan Dinçer, ziyarette teşkilatın yapılanması hakkında bilgi vererek, “ İl genelinde kurulu 69 meslek odası ve bu odalarımıza kayıtlı 60 bin esnaf sanatkarı temsil etmekteyiz. Temsil ettiğimiz esnaf ve sanatkarlarımızın hak ve menfaatlerinin korunması için mücadelemizi sürdürürken, diğer taraftan ilimize atanan bürokratlarımızla da ikili diyaloğa büyük önem vermekteyiz” dedi.

Vergi Dairesi ile esnaf teşkilatının bir bütünün ayrılmaz parçası olduğuna vurgu yapan Başkan Dinçer, “Esnafımız başta vergi olmak üzere devletine karşı her türlü yasal sorumluğunu yerine getiren, önemli bir kesimdir. Bizlerde alın teri ve emeği ile devletine karşı yasal sorumluğunu hiç incinmeden yerine getiren bu vefakar kesimin vergi dairemizle olan ikili ilişkilerine en üst noktada tutma kararlılığındayız. Sizden önceki başkanlarımızla da bu dialoğu çok iyi sağladık, sizlerle de bu dialoğu devam ettireceğimize inancımız tamdır. Bu bağlamda sizlere tekrar hoşgeldiniz diyor, başarı dileklerimi iletiyorum” dedi.

Mersin Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal ise Başkan Dinçer ve Başkan Dağdelen’e nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Esnaf sanatkarların vergisini alın teriyle, emeğiyle ödeyen bir kesim olduğunun altını çizen Baysal, “Kendi yağıyla kavrulan ve devletine karşı yasal sorumluluğunu seve seve yerine getiren kesim olan esnafımızın ödediği vergiler gönülden gelen ödemelerdir.  Başta esnaf sanatkarlarımızın alınteriyle  ödediği vergiler olmak  üzere toplumun tüm kesimlerinden toplanılan vergilerle güvenlik, adalet, eğitim; sağlık gibi hizmetler vatandaşlarımıza sunulmaktadır. Ben nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyor, şahsınızda tüm esnaf sanatkar teşkilatımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

escort kuşadası

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

instagram volgers kopenvolgers kopenbuy windows 10 probuy windows 11 pro