:
Tarih : 17/08/2022 Saat : 19:17

Tarsus Pusula

Başkan Kaya’dan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı
154
27 Ekim 2020 - 11:42

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Cumhuriyetin sağladığı kazanımlar sayesinde ülkemizin bugün birçok ülkenin model aldığı, mazlum milletlerin kurtuluş yolunda umut ve ilham kaynağı olduğunu söyledi.

Başkan Murat Kaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,Türk Milletine bıraktığı en kıymetli miras olan Cumhuriyet, ‘Milletin egemenliğini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ anlayışıyla yürütülen büyük kurtuluş mücadelesinin en önemli sonucudur. Ülkemizin geleceği çocuklarımızın istikbali için Türkiye’yi, ekonomi, sanayi, eğitim düzeyi, demokrasi anlayışı, insan hak ve özgürlükleriyle dünyanın en gelişmiş ve yaşanabilir ülkelerden biri haline getirmek ve bu amaç doğrultusunda hiç yılmadan çalışmak, üretmek en büyük görevimizdir” dedi.

Bugün yaşanan sorunları ve krizleri aşabilmenin yolunun birlik, beraberlik ve çok çalışmaktan geçtiğinin altını çizen Borsa Başkanı Kaya “Dünya’da gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşmak, hatta onları geçmek için, ülkemize ve kendimize güvenmeli, her zamankinden daha fazla çalışmalı ve gayret göstermeliyiz. Kendi bütünlüğünü korumuş, birlikte hareket eden, güçlü bir ekonomiye sahip bir Türkiye’nin, bölgesindeki ve dünyadaki ülkelere, güven vereceği ve liderlik yapacağı unutulmamalıdır. Bugün Cumhuriyetin sağladığı kazanımlar sayesinde ülkemiz, birçok ülkenin model aldığı, mazlum milletlerin kurtuluş yolunda umut ve ilham kaynağı olmuştur. Atalarımızın bizlere emanet ettiği aziz vatanımızı ve sahip olduğu değerlerini korumak, yaşatmak, yüceltmek ve gelecek nesillere taşımak hepimizin en asli görevidir. Bu vesileyle, bize bugünlerimizi armağan eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle izmiteskort anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularımızla kutluyoruz” ifadesini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dantelli iç çamaşır takımı

Pet Shop