Tarih : 08/12/2021 Saat : 24:43

Tarsus Pusula

BAŞKAN SEÇER, MUHTARLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA MERKEZDE DE MUHTARLARLA BULUŞTU

BAŞKAN SEÇER, MUHTARLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA MERKEZDE DE MUHTARLARLA BULUŞTU
401
21 Ekim 2021 - 9:55

SEÇER: “HEPİMİZ BİRİZ, BERABERİZ”

“HİZMETLER SAYMAKLA BİTMEZ”

EMİN OLUN ANLATTIKLARIM, YAPTIKLARIMIZIN, YAPIYOR OLDUKLARIMIZIN YARISI”

“34.4 KİLOMETRELİK RAYLI SİSTEMLERİ MERSİN HALKINA KAZANDIRMAK SÖZÜMÜZ OLSUN”

Başkan Seçer, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ikinci bölge için Gülnar’da düzenlenen programın ardından Mersin merkezde de muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarlarla her zaman yakın ilişki içinde olduklarını ve her sorunu rahatlıkla kendisine iletebildiklerini ifade eden Seçer, “Hepimiz biriz, beraberiz. Bizi birlik, beraberlik, sevgi, saygı, yardımlaşma kurtaracak” diye konuştu.

13 ilçede tarımdan sosyal hizmetlere, eğitimden sağlığa, altyapıdan MESKİ yatırımlarına kadar her alanda yapılan hizmetleri tek tek anlatan Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin saymakla bitmediğini vurguladı. Seçer, “Emin olun anlattıklarım yaptıklarımızın, yapıyor olduklarımızın yarısı. Her yerde çalışıyoruz. Muhtarlarımız bizlerle beraber iş birliği halinde. Ben muhtarlarımızdan razıyım, Meclis üyelerinden razıyım. İnşallah bu hizmet kervanında güzel işler yapmaya devam ederiz” dedi.

3 Ocak’ta Mersin’de raylı sistemler döneminin başlatılacağını anımsatan Başkan Seçer, “Toplamda 3 etapta 34.4 kilometrelik raylı sistemleri Mersin halkına kazandırmak sözümüz olsun” ifadelerine yer verdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla dün gerçekleştirilen ikinci bölge toplantısının ardından Mersin merkezde de muhtarlarla bir araya geldi. Birçok ilçeden mahalle muhtarının katıldığı etkinlikte Başkan Seçer, her zaman muhtarlarla işbirliği içinde olduklarını vurgulayarak, “Hepimiz biriz, beraberiz. Bizi birlik, beraberlik, sevgi, saygı, yardımlaşma kurtaracak” dedi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 13 ilçedeki hizmetlerini tek tek anlatan Başkan Seçer, “Emin olun anlattıklarım yaptıklarımızın, yapıyor olduklarımızın yarısı. Her yerde çalışıyoruz” diye konuştu.

“Hepimiz biriz, beraberiz”

Mersin merkez ilçeler ile Tarsus ve Çamlıyayla muhtarlarının katılımıyla Divan Otel’de gerçekleştirilen etkinliğe; Başkan Seçer’in yanı sıra CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, ilçe belediye başkanları ve temsilcileri, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve daire başkanları, muhtar derneklerinin temsilcileri ve muhtarlar katıldı. Başkan Seçer, toplantıya her siyasi partiden ve her kesimden temsilcilerin katıldığını vurgulayarak, “Hepimiz biriz, beraberiz, hepimiz Türkiye’yiz diyoruz ya, işte buradayız” dedi. Zaman zaman Meclis toplantılarında gerginlikler yaşanabildiğine değinen Seçer, “Bu demek değildir ki biz birbirimize düşmanız, hasımız, kanlı bıçaklıyız. Olur mu böyle bir şey? Biz hepimiz kardeşiz, biz biriz, beraberiz, bizi birlik, beraberlik, sevgi, saygı, yardımlaşma kurtaracak” diye konuştu.

“Büyükşehir Belediyesi, çok hizmetler yapmış ve yapmaya devam ediyor”

Muhtarların tümünün kendisine rahatlıkla ulaşabildiğini dile getiren Başkan Seçer, “Bugün bir arada olduğumuz muhtarlar grubu, Mersin’in yaklaşık olarak %75-80 aralığında bir nüfusunu temsil ediyor. Ekonominin de kalbi. Mersin merkez, Tarsus ve Çamlıyayla” dedi. Göreve geleli 2,5 yıl olduğunu ve Mart 2020’de pandeminin patlak verdiğini ifade eden Seçer, “Bütün bu olumsuzluklara rağmen Mersin Büyükşehir Belediyesi bütün imkansızlıkları, elindeki kıt kaynakları, en maksimum, en iyi şekilde değerlendirerek, çok hizmetler yapmış ve yapmaya devam ediyor” dedi.

İlçe ilçe hayata geçirdikleri hizmetleri tek tek anlatan Başkan Seçer, birkaç ay sonra Akdeniz ilçesinde yer alan Tevfik Sırrı Gür Otoparkı’nı bitireceklerini söyledi. Mezarlıklarla ilgili çalışmaların devam ettiğini, mahallelerde Toplum Merkezleri yaptıklarını dile getiren Seçer, kent merkezini canlandıracaklarını, belediyenin hizmet birimlerini taşıyacaklarını ve Kırmızı Lacivert İşhanı’nı yıkıp yerine Kent Meydanı oluşturmak istediklerini vurguladı. Eski kent merkezinde önemli çalışmalar yaptıklarını da dile getiren Başkan Seçer, Karamancılar Konağı ve Gülnar Oteli’nin restorasyonunun başladığını söyledi. Kasaplar Çarşısı’nı kamulaştırdıklarını, Balık Pazarı’nı tamamen elden geçirdiklerini ifade eden Seçer, “İstiklal Caddesi’ni tek yön haline getiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde geniş bir toplantı yapıldı. Orada ilgililerle, esnafla, yetkililerle, odalarla, herkesle görüşüldü. Herkes mutabık, İstiklal Caddesi’ni bizden arzu edilen noktaya çok kısa süre içerisinde taşıyacağız” dedi.

Muhtarlık binaları konusunda birçok bölgeden talep olduğunu ifade eden Seçer, yapımı tamamlanan mahallelerin isimlerini tek tek saydı. Seçer, “Biz mülkiyet sorununu çözemiyoruz. Mülkiyet sorununu çözdüğümüz, ihtiyaç olan her alana muhtarlık binalarımızı süratle yapacağız” dedi.

“Kısa sürede Huzurkent’te Nakliyeciler Sitesi’ni, Tır Parkı’nı yapacağız”

Başkan Seçer, Nakliyeciler Sitesi ve Tır Parkı konusuna da değinerek, “Nakliyeciler Sitesi sorunu, Akdeniz Belediyesi’nin ve Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin de katkılarıyla çözüm aşamasına girdi. Orada bir arazide imar değişikliği yaptık. Akdeniz Belediyesi de anlayış gösteriyor, şu anda süreç devam ediyor. Mersin Büyükşehir Meclis üyeleri de bu anlamda bizlere yardımcı oldular. Gerekli imar düzenlemeleri yapılıyor. Kısa sürede Huzurkent’te 94 dekar alanın çok az bir kısmı mezarlık olarak ayrılarak yaklaşık olarak 80-85 dekar arazi üzerine biz Nakliyeciler Sitesi’ni, Tır Parkı’nı yapacağız” diye konuştu.

“2022 yılı içerisinde hem Göçmen hem Kipa Katlı Kavşağı bitmiş olacak”

Başkan Seçer, yapımı tamamlanan, devam eden ve projelendirilen katlı kavşaklar, üst geçit, yol yapım ve asfaltlama çalışmaları, alt yapı çalışmaları, cadde ve grup yollarının yenilenmesi, hizmete açılan 4. Çevre Yolu gibi çalışmaları ve projeleri tek tek anlattı. 3. Çevre Yolu’nun da 4. Çevre Yolu’nun ölçülerinde yeniden yapılacağını duyuran Başkan Seçer, “20 Kasım’da MESKİ’nin deplase işleri biter bitmez Göçmen Katlı Kavşağı başlayacak. Belki yeni bir rekora imza atacağız. Hal Kavşağı projesi bitti ancak Kipa’yı yeni aldık, proje çalıştırıyoruz. Göçmen Kavşağı’ndan sonra Kipa’ya gireceğiz. 2022 yılı içerisinde hem Göçmen Kavşağı hem Kipa Katlı Kavşağı bitmiş olacak. Daha sonra Hal Kavşağı’nı gündemimize alacağız” dedi.

“34.4 kilometrelik raylı sistemleri Mersin halkına kazandırmak sözümüz olsun”

Metro projesine de değinen ve 3 Ocak’ta Mersin’de raylı sistemler döneminin başlatılacağını hatırlatan Başkan Seçer, “Mezitli eski belediye binası eski otogar arasında 13.4 kilometre yer altı metrosunun temelini inşallah hep beraber atacağız. 2. Etap, 3.Etap, şu anda proje verildi, çalışılıyor. 8.4 kilometre üniversite hattına tramvay, 3. Etap; Akdeniz ilçesinde girip Toroslar’dan çıkacak hemzemin 12.6 kilometre. Toplamda 3 etapta 34.4 kilometrelik raylı sistemleri Mersin halkına kazandırmak sözümüz olsun” diye konuştu.

2022’nin Ekim ayına kadar 100 yeni limon otobüs gelecek

Başkan Seçer, alımını gerçekleştirdikleri çevre dostu ve CNG’li 87 yeni otobüsün 73’ünün geldiğini, 14’ünün de yakın zamanda teslim alınacağını ifade ederek, “Teşekkür ediyoruz Meclisimize. Bir ödenek aktardık. 30’u Tarsus’a, 26’sı diğer kırsal mahallelere, 56 otobüs aldık. Geçtiğimiz hafta şirketten ihalesi bitti, sözleşme imzaladık. Nisan ayına kadar teslim edilecek. Bunlar 8 metrelik atak otobüsler dediğimiz, son derece modern donatılmış, dizel otobüsler. Diğerleri gibi doğal gaz değil çünkü onların o modeli yok. Nisan ayına kadar hizmete girecek. Meclisimize, Cumhurbaşkanlığımıza, Hazine Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz, onların da imzaları tamamlandı” ifadelerine yer verdi.

Seçer, 100 yeni limon otobüsün de 2022’nin Ekim ayına kadar Mersinlilerin hizmetine sunulacağını sözlerine ekleyerek, “Böylelikle de otobüs filomuzu Mersin’de tamamen yenilemiş olacağız. Artık genç bir filomuz olacak. 15, 20 yaşında, sürekli arıza yapan, kışın donan, yazın yanan otobüs devri geçiyor. İnsanların konforlu seyahat ettiği otobüs dönemini başlatıyoruz” dedi.

Emin olun anlattıklarım, yaptıklarımızın, yapıyor olduklarımızın yarısı”

Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin saymakla bitmediğini, ‘hizmet yapmıyor’ demenin kendisine haksızlık olacağını vurguladı. Sosyal hizmet projeleriyle insanların kalplerine dokunduklarını kaydeden Başkan Seçer, eğitimden sağlığa, tarımdan altyapıya, MESKİ’nin çalışmalarından spora kadar birçok alanda hayata geçirdikleri çalışmaları tek tek anlattı. Seçer, son olarak dağıtımları devam eden 64 bin aileyi kapsayacak ‘Un Dağıtımı Projesi’nden de bahsederek, “Emin olun anlattıklarım yaptıklarımızın, yapıyor olduklarımızın yarısı. Her yerde çalışıyoruz. Muhtarlarımız bizlerle beraber iş birliği halinde. Ben muhtarlarımızdan razıyım, ben Meclis üyelerinden razıyım. Bir Belediye Başkanı olarak başta Meclisimiz, muhtarlarımız ve kurumlarımız, ilçe belediyelerimiz ve diğer devlet kurumlarımız, ufak tefek problem yaşadıklarımız oluyor ama biz hepsinden razıyız. İnşallah onlar da bizden razıdır ve bu hizmet kervanı yoluna devam eder ve güzel işler de yapmaya devam ederiz” diye konuştu.

Başkan Seçer, Muhtarlara Teksin uygulamasını telefonlarına indirmeleri konusundaki çağrısını yineledi.

“Görevinizi çok iyi yapıyorsunuz. Daha da iyi yapacağınıza eminim”

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, “Hepimize düşen görev bütün çalışmaların içinde olmak” dedi. Babasının da 25 yıllık muhtarlık geçmişi olduğunu anımsatan Gökçel, muhtarlara “Görevinizi çok iyi yapıyorsunuz. Daha da iyi yapacağınıza eminim” sözleriyle seslendi.

“İnşallah çok güzel hizmetleri birlikte yapacağız”

Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, muhtarların kent yöneticilerinin gözü kulağı olduğunu vurgulayarak, “Eksik kaldığımız hizmetleri bize bildiriyorlar. Biz de onların vesilesi ile tamamlıyoruz. Muhtarlık müessesesini önemsiyoruz. İnşallah çok güzel hizmetleri birlikte yapacağız. Gerek Teksin uygulamasından gerekse de whatshapptan bize çok rahat ulaşabilirsiniz. Muhtarlar Gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

“Muhtarlar, sorunların çözümünde en büyük yol arkadaşımız”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ise “Geçen toplantıda Vahap Başkan dedi ki, ‘Hepimiz bir siyasi partiye dayanıyoruz. Muhtarlarsa gücünü tamamıyla kendi özgüvenleri ve o medeni cesaretlerinden alarak, halkın içerisindeki o birikimden alarak seçilip geliyorlar. Bizim de sorunların çözümünde en büyük yol arkadaşımız, omuzdaşlarımız oluyorlar” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mahmut Tat, muhtarlığın önemine dikkat çekerek, muhtarları önemsediklerini ve Meclis üyeleri olarak kendilerine düşen görevi her zaman yapmaya hazır olduklarını aktardı.

“Çok güzel işler oluyor, bundan sonra da güzel işler olacak”

Toplantıda konuşan Çamlıyayla Muhtarlar Dernek Başkanı Fehmi Tanrıverdi, Tarsus Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Naci Güllü, Toroslar Muhtarlar Dernek Başkanı Cengiz Şahpaz, Mezitli Muhtarlar Dernek Başkanı Bülent Ballı, Mersin Tüm Muhtarlar Dernek Başkanı Ergün Ünlü, Türkiye Muhtarlar Derneği Tarsus Şube Başkanı Turgay Benli ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Mersin Temsilcisi ve aynı zamanda Akdeniz Muhtarlar Dernek Başkanı Ali Gülgen, Başkan Seçer’e düzenlenen organizasyondan dolayı teşekkür etti.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Mersin Temsilcisi ve aynı zamanda Akdeniz Muhtarlar Dernek Başkanı Ali Gülgen ise yaptığı konuşmada, Teksin E-Muhtarım uygulamasına vurgu yaparak, “Çağın en iyi belediye başkanlığı döneminde hem teknolojide hem görselde olsun belediye başkanlarımızla çok rahat görüşebiliyoruz. Teksin’e girdiğiniz zaman sorunlar çözülmeye başlanıyor. Tabi bunun mimarı da yine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer. Kendisine teşekkür ediyorum. Teknolojiyi çok iyi kullanıyoruz. Çok güzel işler oluyor, bundan sonra da güzel işler olacak” dedi.

Konuşmaların ardından Değirmendere Mahalle Muhtarı Gıyasittin Kara, Başkan Seçer’e şalvar hediye etti. Bunun üzerine Başkan Seçer, “Muhtarımız dedi ki ‘küçükken giymişliğin var mı?’. Var tabi olmaz olur mu? Tarsuslu, Mersinli olup da şalvar giymeyen var mı? Şimdi bir de siyah yumurta topuk lazım buna, sivri burun ama. Bir de beyaz gömlek, bir de şapka lazım” dedi.

Yemek boyunca Mersin Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Halk Müziği Topluluğu sahne aldı. Türkülerle renklenen programda Başkan Seçer, muhtarlarla birlikte halay çekti. Etkinliğin sonunda Başkan Seçer, tüm muhtarlarla fotoğraf çektirerek, hediyeler verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

adana escortadapazarı escortadıyaman escortafşin escortafyon escortağrı escortahlat escortakçaabat escortakçakale escortakçakoca escortakdeniz escortakhisar escortaksaray escortakşehir escortaksu escortakyazı escortalanya escortalaşehir escortaliağa escortaltıeylül escortaltınordu escortamasya escortanamur escortankara escortantakya escortantalya escortaraklı escortardahan escortardeşen escortarnavutköy escortatakum escortavanos escortavcılar escortaydın escortayvacık escortayvalık escortaziziye escortbabaeski escortbafra escortbağcılar escortbağlar escortbalıkesir escortbandırma escortbartın escortbatıkent escortbatman escortbattalgazi escortbayburt escortbelek escortbesni escortbeylikdüzü escortbeyşehir escortbiga escortbilecik escortbingöl escortbirecik escortbismil escortbitlis escortbodrum escortbolu escortbor escortbornova escortboyabat escortbozüyük escortbuca escortbucak escortbulancak escortbulanık escortbünyan escortburdur escortbursa escortçan escortçanakkale escortcanik escortçankaya escortçankırı escortçarşamba escortçayeli escortçekmeköy escortçerkeş escortçerkezköy escortçeşme escortceyhan escortçivril escortçorlu escortçorum escortçubuk escortçukurova escortçumra escortdalaman escortdarıca escortdatça escortdavutlar escortdefne escortdenizli escortderince escortdeveli escortdidim escortdigor escortdinar escortdiyadin escortdiyarbakır escortdoğanşehir escortdoğubayazıt escortdörtyol escortdulkadiroğlu escortdüzce escortedirne escortedremit escortefeler escortelazığ escortelbistan escortemirdağ escorterbaa escorterdemli escortereğli escorterenler escortergani escortergene escorterzincan escorterzurum escortescortesenler escorteskil escorteskişehir escortespiye escorteyyübiye escortfatih escortfatsa escortfethiye escortfinike escortfındıklı escortgaziantep escortgaziemir escortgebze escortgediz escortgelibolu escortgemerek escortgemlik escortgerede escortgiresun escortgölbaşı escortgölcük escortgörele escortgörükle escortgöynük escortgümbet escortgümüşhane escortgüngören escortgüroymak escortgürsu escorthakkari escorthaliliye escorthatay escorthaymana escorthorasan escortiğdır escortilgaz escorti̇lkadım escorti̇negöl escorti̇skenderun escortisparta escorti̇stanbul escorti̇zmir escorti̇zmit escorti̇znik escortkadirli escortkadıköy escortkağıthane escortkağızman escortkahta escortkaman escortkangal escortkapaklı escortkarabük escortkaracabey escortkarahayıt escortkaraköprü escortkaraman escortkaratay escortkaresi escortkars escortkarşıyaka escortkartal escortkaş escortkastamonu escortkaynaşlı escortkayseri escortkeçiören escortkemer escortkepez escortkeşan escortkeskin escortkestel escortkilis escortkırıkhan escortkırıkkale escortkırkağaç escortkırklareli escortkırşehir escortkızıltepe escortkocaeli escortkocasinan escortkonak escortkonya escortkonyaaltı escortkörfez escortkorkuteli escortköyceğiz escortkozan escortkumluca escortkumru escortkuşadası escortkütahya escortlara escortlüleburgaz escortmalatya escortmalazgirt escortmalkara escortmaltepe escortmamak escortmanavgat escortmanisa escortmaraş escortmardin escortmarmaris escortmelikgazi escortmenemen escortmenteşe escortmeram escortmersin escortmerzifon escortmezitli escortmilas escortmucur escortmudanya escortmudurnu escortmuğla escortmuratpaşa escortmuş escortmut escortnazilli escortnevşehir escortniğde escortniksar escortnilüfer escortnizip escortnurdağı escortödemiş escortof escortoltu escortonikişubat escortordu escortorhangazi escortortahisar escortortaköy escortosmancık escortosmangazi escortosmaniye escortpalandöken escortpamukkale escortpamukova escortpatnos escortpayas escortpazar escortpazarcık escortpendik escortpolatlı escortrize escortsafranbolu escortşahinbey escortsakarya escortsalihli escortsamandağ escortsamsun escortsandıklı escortşanlıurfa escortsapanca escortsarıçam escortsarıkamış escortsarıyer escortşarkışla escortşehitkamil escortselçuklu escortselim escortserdivan escortserik escortseyhan escortsiirt escortsilifke escortsimav escortsincan escortsinop escortşişli escortsivas escortsiverek escortşırnak escortsöğüt escortsöke escortsoma escortsultangazi escortsuluova escortsungurlu escortsur escortsuruç escortsuşehri escortsusurluk escorttalas escorttarsus escorttaşova escorttavşanlı escorttekirdağ escortterme escorttire escorttirebolu escorttokat escorttorbalı escorttoroslar escorttrabzon escortturgutlu escortturhal escorttürkoğlu escorttuzla escortulus escortümraniye escortünye escortürgüp escorturla escortuşak escortüsküdar escortüzümlü escortvan escortvarto escortviranşehir escortyahşihan escortyahyalı escortyakutiye escortyalova escortyatağan escortyenişehir escortyeşilyurt escortyıldırım escortyıldızeli escortyomra escortyozgat escortyunusemre escortyüreğir escortzara escortzeytinburnu escortzile escortzonguldak escortAydın escortmuğla escorttekirdağ escortmanisa escortbalıkesir escortmanavgat escortalanya escortfethiye escortdidim escorttrabzon escortelazığ escortordu escortkütahya escortısparta escortrize escortmaraş escortyalova escortgiresun escortyozgat escorttokat escortşanlıurfa escortsivas escortbatman escorterzurum escortsinop escortkırşehir escortkaraman escortkırıkkale escortbolu escortamasya escortniğde escortuşak escortedirne escortçorum escortosmaniye escortzonguldak escortvan escorterzincan escortsöke escortnazilli escortkuşadası escortefeler escortdidim escortçine escortbodrum escortfethiye escortmarmaris escortdalaman escortmenteşe escortmilas escortortaca escortseydikemer escortçerkezköy escortçorlu escortergene escortkapaklı escortmalkara escortsüleymanpaşa escortakhisar escortalaşehir escortsalihli escortşehzadeler escortsoma escortturgutlu escortyunusemre escortbandırma escortaltıeylül escortayvalık escortbigadiç escortburhaniye escortgönen escortkaresi escortsusurluk escortayvacık escortbiga escortçan escortgelibolu escortyenice escortakçaabat escortaraklı escortof escortortahisar escortyomra escortkarakoçan escortkovancılar escortaltınordu escortfatsa escortperşembe escortünye escorttavşanlı escortsimav escortdomaniç escorteğirdir escortyalvaç escortardeşen escortcayeli escortfındıklı escortpazar escortafşin escortdulkadiroğlu escortElbistan escortonikişubat escortpazarcık escorttürkoğlu escortaltınova escortçiftlikköy escortçınarcık escortbulancak escortespiye escorteynesil escortgörele escortpiraziz escorttirebolu escortyağlıdere escortsorgun escortsarıkaya escortçayıralan escortboğazlıyan escortakdağmadeni escorterbaa escortniksar escortturhal escortzile escortviranşehir escortsuruç escortsiverek escortkaraköprü escorthaliliye escorteyyübiye escortakçakale escortzara escortYıldızeli escortsuşehri escortşarkışla escortgemerek escortkozluk escortsason escortaziziye escorthorasan escortoltu escortpalandöken escortyakutiye escortayancık escortboyabat escortgerze escortkaman escortmucur escortermenek escortsarıveliler escortkeskin escortyahşihan escortgerede escortgöynük escortmengen escortmudurnu escortgöynücek escortgümüşhacıköy escortmerzifon escortsuluova escorttaşova escortbor escortçamardı escortulukışla escortbanaz escorteşme escortsivaslı escorthavsa escortipsala escortkeşan escortosmancık escortsungurlu escortbahçe escorthasanbeyli escortkadirli escorttoprakkale escortalaplı escortçaycuma escortereğli escortkilimli escortbaşkale escortipekyolu escortözalp escorttuşba escortkemah escortrefahiye escorttercan escortüzümlü escorthttp://www.ddtshanghaiescort.comAntalya escortBursa escortMersin escortAydın escortBalıkesir escortÇanakkale escortKıbrıs escortKütahya escortManisa escortMuğla escortTekirdağ escortTrabzon escortYalova escortIsparta escortMaraş escortOrdu escortRize escortSivas escortAfyon escortAksaray escortGiresun escortŞanlıurfa escortYozgat escortErzurum escortAmasya escortÇorum escortTokat escortUşak escortVan escortBolu escortBurdur escortKırşehir escortNiğde escortOsmaniye escortZonguldak escortDüzce escortEdirne escortErzincan escortKarabük escortKaraman escortKastamonu escortKırıkkale escortKırklareli escortmanavgat escortalanya escortbelek escortaksu escortfinike escortgazipaşa escortgüllük escortkaş escortkemer escortkepez escortkonyaaltı escortkorkuteli escortkumluca escortlara escortmuratpaşa escortserik escortgemlik escortgürsu escortinegöl escortiznik escortmudanya escortnilüfer escortorhangazi escortosmangazi escortyıldırım escortkuşadası escortdidim escortnazilli escortsöke escortefeler escortbandırma escortaltıeylül escortedremit escortkaresi escortsusurluk escortbodrum escortgümbet escortturgutreis escortdalaman escortfethiye escortköyceğiz escortmarmaris escortçerkezköy escortçorlu escortkapaklı escortsüleymanpaşa escortmeram escortanamur escorterdemli escortmezitli escortsilifke escorttarsus escortakhisar escortsalihli escortsoma escortturgutlu escortgirne escortlefkoşa escortbiga escortçan escortgelibolu escortdinar escortemirdağ escortsandıklı escortmerzifon escortsuluova escorttaşova escortyeşilyurt escortgerede escortmengen escortbucak escortkadirli escortosmancık escortsungurlu escortakçakoca escortipsala escortkeşan escortkilimli escortüzümlü escortaziziye escortpalandöken escortyakutiye escortbulancak escortespiye escorttirebolu escortsafranbolu escortlüleburgaz escortgediz escortsimav escorttavşanlı escortelbistan escortfatsa escortünye escortardeşen escortçayeli escortbirecik escorteyyübiye escorthaliliye escortsiverek escortsuruç escortviranşehir escortkangal escortşarkışla escortsuşehri escortyıldızeli escorterbaa escortniksar escortturhal escortakçaabat escortaraklı escortof escortortahisar escortsorgun escortwww.elmasajeinfantil.comistanbul masaj salonuankara masaj salonuizmir masaj salonubursa masaj salonuantalya masaj salonuadana masaj salonukonya masaj salonuşanlıurfa masaj salonugaziantep masaj salonukocaeli masaj salonumersin masaj salonudiyarbakır masaj salonuhatay masaj salonumanisa masaj salonukayseri masaj salonusamsun masaj salonubalıkesir masaj salonumaraş masaj salonuvan masaj salonuaydın masaj salonutekirdağ masaj salonusakarya masaj salonudenizli masaj salonumuğla masaj salonubağcılar masaj salonubahçelievler masaj salonuesenler masaj salonuesenyurt masaj salonukadıköy masaj salonukağıthane masaj salonukartal masaj salonuküçükçekmece masaj salonumaltepe masaj salonupendik masaj salonusultangazi masaj salonuümraniye masaj salonuüsküdar masaj salonualiağa masaj salonualsancak masaj salonubayraklı masaj salonubornova masaj salonubuca masaj salonuçeşme masaj salonuçiğli masaj salonugaziemir masaj salonukarşıyaka masaj salonukonak masaj salonumenemen masaj salonuödemiş masaj salonutorbalı masaj salonuçankaya masaj salonukeçiören masaj salonumamak masaj salonupolatlı masaj salonusincan masaj salonualanya masaj salonubelek masaj salonukaş masaj salonukemer masaj salonukorkuteli masaj salonulara masaj salonumanavgat masaj salonuserik masaj salonuside masaj salonudidim masaj salonuefeler masaj salonukuşadası masaj salonunazilli masaj salonualtıeylül masaj salonubandırma masaj salonuedremit masaj salonukaresi masaj salonususurluk masaj salonugemlik masaj salonugürsu masaj salonuinegöl masaj salonumudanya masaj salonunilüfer masaj salonuosmangazi masaj salonuyıldırım masaj salonubiga masaj salonuçan masaj salonugelibolu masaj salonuadıyaman masaj salonuafyon masaj salonuağrı masaj salonuaksaray masaj salonuamasya masaj salonuardahan masaj salonuartvin masaj salonubartın masaj salonubatman masaj salonubayburt masaj salonubilecik masaj salonubingöl masaj salonubitlis masaj salonubolu masaj salonuburdur masaj salonuçanakkale masaj salonuçankırı masaj salonuçorum masaj salonudüzce masaj salonuedirne masaj salonuelazığ masaj salonuerzincan masaj salonuerzurum masaj salonueskişehir masaj salonugiresun masaj salonugümüşhane masaj salonuığdır masaj salonuısparta masaj salonukarabük masaj salonukaraman masaj salonukastamonu masaj salonukilis masaj salonukırıkkale masaj salonukırklareli masaj salonukırşehir masaj salonuuşak masaj salonukütahya masaj salonumalatya masaj salonumardin masaj salonunevşehir masaj salonuniğde masaj salonuordu masaj salonutrabzon masaj salonuosmaniye masaj salonurize masaj salonusiirt masaj salonusinop masaj salonusivas masaj salonutokat masaj salonukarahayıt masaj salonupamukkale masaj salonunizip masaj salonuşahinbey masaj salonuşehitkamil masaj salonuantakya masaj salonudefne masaj salonuiskenderun masaj salonudarıca masaj salonugebze masaj salonugölcük masaj salonuizmit masaj salonukörfez masaj salonuakşehir masaj salonubeyşehir masaj salonuereğli masaj salonukaratay masaj salonumeram masaj salonuselçuklu masaj salonuakhisar masaj salonualaşehir masaj salonusoma masaj salonuturgutlu masaj salonuakdeniz masaj salonuanamur masaj salonuerdemli masaj salonumezitli masaj salonusilifke masaj salonutarsus masaj salonutoroslar masaj salonuyenişehir masaj salonubodrum masaj salonudalaman masaj salonufethiye masaj salonuköyceğiz masaj salonumarmaris masaj salonumenteşe masaj salonumilas masaj salonuadapazarı masaj salonuserdivan masaj salonuatakum masaj salonuçarşamba masaj salonuilkadım masaj salonueyyübiye masaj salonusiverek masaj salonuviranşehir masaj salonuçerkezköy masaj salonuçorlu masaj salonuerbaa masaj salonu