:
Tarih : 09/08/2022 Saat : 23:43

Tarsus Pusula

BAŞKAN VARAL“CHP ZOR DURUMDA OLAN ESNAFLARIMIZIN YANINDADIR”
245
12 Ekim 2020 - 11:43

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, pandemi döneminde oldukça sıkıntı yaşayan, iş yapamaz hale gelen kahveci esnafıyla ilgili acilen önlem alınması gerektiğini söyleyerek, “Kahveci esnafı yok oluyor! Maalesef ki gerekli desteği göremeyen esnaflarımız bir bir kepenk kapatıyor. Cumhuriyet Halk Partisi zor durumda olan esnaflarımızın yanındadır” dedi.

CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, İl Başkan Yardımcısı Mahmut Özgücük, İlçe Başkan Yardımcıları Murat Topçuoğlu, Murat Çeliker, Erhan Yıldırım ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal’la birlikte, Tarsus Kahveciler ve Eğlence Yerleri Esnaf Odası Başkanı Halil Şekeri ve yönetimini ziyaret etti.

Pandemi döneminde uygulanan kısıtlamalarda en çok zarar gören esnaf kesiminin kahvehaneciler olduğunu belirten Başkan Varal, “Pandemi döneminde zor günler geçiren esnafın her daim yanındayız. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı 17 maddelik esnafımıza yönelik çözüm önerileri toplumun geniş kesimleri tarafından olumlu karşılandı.

Eğlence sektörü içerisinde yer alan ve oyun oynatılarak kazanç sağlayan bu işletmelerin gelirleri ciddi oranda azalmıştır. Gerekli tedbirler alınmaz ve destekler sunulmaz ise, ülke genelinde sayısı 100 bini, Tarsus ‘ta sayısı 700 ü aşan kahvehane esnafı, aileleri ve çalışanları bu durumdan olumsuz şekilde etkilenmeye devam edecektir. Güncel işsizliğin adeta  ülke tarihi rekoru kırdığı düşünüldüğünde, diğer meslek gruplarına olduğu gibi, kahvehane ve kıraathane esnafını da destekleyecek düzenlemelerin hayata derhal geçirilmesi gereklidir” diye konuştu.

Kahveciler Odası Başkanı Halil Şeker ise, “Esnaf 7 aydır perişan ve evine ekmek parası götüremiyor. Mücbir sebepten dolayı kahvehanelerimiz kapandı. 1 Haziran’dan sonra açtılar ama tavla, okey ve kağıt oyunları yasak. Esnafımız mağdur, devletin karşılıksız destek vermesini ve oyun yasağını yeniden değerlendirmesini istiyoruz. En sıkıntılı süreçte maske ve dezenfekte ile Tarsus Belediyesi, gıda desteği ile Mersin Büyükşehir Belediyesi yanımızda oldu, teşekkür ediyorum” dedi.

CHP İlçe Başkanı Varal ve partili yöneticiler Cetvel ‘de bulunan Şaşmaz Kahvesini ziyaret ederek yurttaşlarla bir araya gelerek, sohbet ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Pet Shop