Tarih : 06/10/2022 Saat : 7:45

Tarsus Pusula

CAN DOSTLAR EBEDİ MEZARLIĞI AÇILDI
186
27 Kasım 2020 - 15:53

ÖLÜM KAMPI GİBİYDİ, YENİ BİR YAŞAM ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

TARSUS BELEDİYESİ KEDİ VE KÖPEKLER İÇİN BETONDAN UZAK BİR YAŞAM ALANI HAZIRLADI

ENGELLİ, AMELİYATTAN ÇIKAN YA DA HAMİLE HAYVANLAR DOĞAL ORTAMA EN YAKIN ŞEKİLDE TASARLALANAN ALANDA BARINABİLECEK

Tarsus Belediyesi, hayvan severlerin hayata veda eden sevimli dostlarını defnedebilmeleri için, Geçici Bakım Evinde bulunan 12 dönümlük araziyi gömüye açtı. Can Dostlar Ebedi Mezarlığı adı altında inşa edilen alan ilk etapta 800 kapasiteli olarak belirlendi.

‘’EKOLOJİK YUVALARDA KURULDU’’

Türkiye’deki ilk Ekolojik Yuva olacak geçici bakım ve rehabilitasyon merkezi köpek ve kedilerin rahat edeceği doğal ortama en yakın şekilde tasarlandı. Yaralı hayvanlar, ameliyattan çıkan hayvanlar ve yavruları olan hayvanlar Ekolojik Yuvada, güvenli, huzurlu bir ortamda barınacak. 20 adet ekolojik yuva sokakta yaşayan canlıların bakımının ardından 5199 sayılı kanuna göre doğaya bırakılmadan önce dinlenmelerine de katkı sağlayacak. Üzerine serilen bitki örtüsü ile yazın serin, kışın sıcak olacak olan yuvalar, canlıların da rehabilite olmasını sağlayacak.

’100 KAPASİTELİ YASAK IRK YUVALARIDA YAPILDI’

u alanda yasak ırklılar dışında yardıma ihtiyacı olan sokak hayvanları, geçici bir süre tedavi ve rehabilitasyon için konuk edilecek. Yeni tesisin daimi sakinleri ise sokakta hayatını idame ettiremeyecek duruma gelen engelli, yaşlı ve hasta hayvanlar olacak.30 dönümlük alan üzerindeki barınağı geri dönüşüm malzemelerinden tamamen yenileyen Tarsus Belediyesi yaşam alanları küçük olan yasak ırklı olarak bilinen Pitbulları da 100 kapasiteli yeni yaşam alanlarına taşıdı.

‘’BAŞKAN SEÇİM ÖNCESİ BEYAN ETMİŞTİ, SÖZÜNÜ TUTMUŞ OLDU’’

Önceki dönemlerde yapılan ancak ihmal edildiği için hayvanlar açısından ölüm kampına dönen geçici hayvan bakım evini geri dönüşüm malzemelerinden baştan sona yenileten Başkan Bozdoğan, merkezin patili dostlar için bambaşka bir ortam ve görüntüye kavuşturulmasını sağladı.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu da yapılan hizmetten dolayı Başkan Bozdoğan’a teşekkür etti.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan göreve gelmesinden önce Hayvan Hakları Dernekleri ile yaptığı görüşmelerde ‘’Boş Sözleşmeye imza atarak canlıların yanında olacağı” taahhüdünü vermişti. Başkan Bozdoğan göreve gelir gelmez gündemine aldığı ilk işlerden biri geçici hayvan bakım merkezinin yenilenmesi olmuştu.  Başkan Bozdoğan’ın talimatları ile Park ve Bahçeler Müdürlüğünden ayrılarak Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü kuruldu. Müdürlük, bir yandan ameliyat, kısırlaştırma, koruma altına alma gibi rutin faaliyetlerine devam ediyor,  bir yandan da geçici bakım merkezinin yeniden düzenlemesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

office 2019 mac lisans satın al

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeketÇantaÇanta aksesuarlarBebek bakım çantasıSpor çantaOkul çantasıLaptop çantasıPortföy çantaBel çantasıPostacı çantasıEl çantasıSırt çantaBebek bakım çantasıOmuz çantası

Pet Shop