:
Tarih : 25/05/2022 Saat : 24:45

Tarsus Pusula

Mersin Tarsus Nacarlı Deresi’ndeki Islah Çalışmalarında Sona Doğru
208
14 Aralık 2020 - 10:42

Mersin Tarsus Nacarlı Deresi’ndeki Islah Çalışmalarında Sona Doğru

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Mersin’e yaptığı yatırımlarla Mersin ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Mersin ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Mersin ilimizde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak Baraj, Gölet ve Sulama tesislerinin yanı sıra Islah çalışmalarıyla da çiftçilerimizi desteklemeye ve Mersinli vatandaşlarımızı olası taşkın zararlarından korunmasına devam ediyoruz.

Mersin’in Tarsus ilçesinde çalışmaları devam eden Nacarlı Deresi 2. Kısım Taşkın Koruma inşaatı işi hakkında yazılı açıklamada bulunan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız; “Bugün itibariyle iş kapsamında; sağ sahilde 570 m kargirtemel ve 430 m kargirduvar imalatı, sol sahilde 570 m kargirtemel ve duvar,170 m harpuşta imalatı ve yatak içerisinde 370 m blokaj imalatları yapılmıştır. Korkuluk imalatlarına da başlanılmış olup çalışmalar devam etmektedir.

Nacarlı Deresi 2. Kısım Taşkın Korumaişindeki çalışmaların tamamlanmasıyla 2500 vatandaşımızın ikamet ettiği 1 mahallede (Yunus Emre Mahallesi)taşkın riski azalacaktır. Projede bugün itibariyle fiziki olarak % 70 gerçekleşme sağlanmış olup, çalışmaların 2020 yılı sonuna kadar tamamlanmasının hedeflenmektedir.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

instagram volgers kopenvolgers kopenbuy windows 10 probuy windows 11 pro