Tarih : 25/09/2021 Saat : 9:11

Tarsus Pusula

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ BAKİ ŞİMŞEK’TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ BAKİ ŞİMŞEK’TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI
95
01 Ağustos 2020 - 21:16

MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK; Kurban Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında;Türk- İslam aleminin Kurban bayramını kutlayarak, bayramın tüm insanlığa sağlık,huzur, mutluluk  ve bereket getirmesini diledi.

Covid-19 salgını nedeniyle hijyen kurallılarına özellikle dikkat edilmesi gerektiğini dile getiren Milletvekili Şimşek, sosyal mesafe ve maske kullanımına özen gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK “Özellikle bu mübarek Kurban Bayramı’nda covid-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına önem vermeliyiz. Bu bayramı, sosyal mesafelere sığmayacak büyüklükteki manevi kucaklaşmalarımızla karşılamalıyız. Bayramlar, dargınların barışacağı, sevinçlerin paylaşılıp çoğalacağı, çaresizlerin hatırlanacağı günlerdir.Milli ve manevi bir değer sistemi olarak milletimizin kültür hazinesinde her zaman var olacaktır. Bayramlar; toplumumuzun yardım ve desteğe ihtiyaç duyan kesimine yaklaşarak, şefkat ve dayanışma ruhunu yeşertmek ve yenilemek adına bir fırsattır. Çünkü bizim geleneğimizde bayramlaşmak barışmaktır, kucaklaşmaktır, yardımlaşmaktır. Bayramı bayram gibi yaşayabilmek temennisi ile; Türk- İslam aleminin Mübarek Kurban Bayramını kutluyor; yapılan ibadetlerin yüce Allah nezdinde kabul olmasını, bayramın tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluklar getirmesini diliyorum. “ ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.