:
Tarih : 26/05/2022 Saat : 10:36

Tarsus Pusula

Milletvekili Baki ŞİMŞEK, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutladı
133
23 Nisan 2022 - 23:54

Milletvekili Baki ŞİMŞEK, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutladı

MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nin  açılışının  102.  yıl dönümünü kutladı.

Yayınladığı mesajında: “Bir Cuma günü dualarla, kurbanlarla, Kur’an-ı Kerim ve Buhar-i Şerif tilavetleriyle açılan Büyük Millet Meclisi, Türk milletinin 21’nci yüzyıldaki en önemli adımı ve eseridir. Bundan tam 102 yıl önce Türk milleti esaret vaziyetini şiddetle ve kesin olarak reddederek vekillerini Ankara’da toplamış ve kendi kaderine kendisinin yön vereceğini ilan etmiştir. Vatan topraklarımızı aralarında pay edebilmek için haritalar üzerinde pazarlıkların yapıldığı sömürgeci güçlere ve işgalcilere, bin yıllık bir vatanı sahiplenen, savunan Türk milleti için geri çekilmek gibi bir seçeneğinin olmadığının tüm dünyaya göstergesidir.

Cumhuriyet ve bağımsızlığımızın simgesi olan,  Kurtuluş savaşımızın mucizevi mücadelesine yön veren kararların alındığı TBMM’nin kuruluşunun, ülkemizin geleceği çocuklarımıza Ulu Önder tarafından  armağan edilen bu anlamlı günün ulusumuz ve tüm dünya çocuklarına hayırlı olmasını diliyorum

Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta TBMM’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden tüm istiklal kahramanlarımız ile şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

instagram volgers kopenvolgers kopenbuy windows 10 probuy windows 11 pro