:
Tarih : 26/05/2022 Saat : 22:53

Tarsus Pusula

Tarım Kredi Kooperatif Market’i Mersin’de Açıldı
186
07 Eylül 2021 - 9:45

Tarım Kredi Kooperatif Market’i Mersin’de Açıldı

Tüketicilerin kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşması amacıyla denge unsuru olarak kurulan Tarım Kredi Kooperatif Market’i Mersin’de açıldı.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Mağazacılık bünyesinde faaliyet gösteren Tarım Kredi Kooperatif Market açılışına Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra Mezitli Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Celep, Kooperatif Müdürleri, Şirket Yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Ali İhsan Su, açılışta yaptığı konuşmasında devletimiz ve hükümetimizin ülkemiz geneli ile ilimiz özelinde her alanda çok ciddi yatırımları hayata geçirmeye devam ettiğini ifade etti.

İlimizde kamu yatırımları yanı sıra özel sektör yatırımlarının da hızla sürdüğünü kaydeden Vali  Su; “Bu çerçevede  piyasada ürünlerin fiyat regülasyonu açısından tarım kredi kooperatif  marketlerimiz gerçekten çok önemli bir işlevi yerine getiriyor. Bu kapsamda ilimizde de bugün ikincisini açıyoruz.”dedi.

İlimizde böyle bir marketin açılmasının hem ilimiz istihdamına önemli bir katkı sağlayacağını hem de tüketicilerin  ürünleri üreticilerimizden doğrudan almasına vesile olacağını sözlerine ekleyen Vali Ali İhsan Su, marketlerin fiyat istikrarı bakımından da önemine işaret etti.

Tarım Kredi Kooperatif Market’in hayırlı  olmasını dileyen Vali Su, emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Su, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa ve diğer katılımcılar açılış kurdelesini kestikleri marketi gezdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

instagram volgers kopenvolgers kopenbuy windows 10 probuy windows 11 pro