:
Tarih : 26/05/2022 Saat : 10:17

Tarsus Pusula

Tarsus Ziraat Odası Başkanlığı Koşusu’nu Vahşi Kız kazandı
88
14 Mart 2022 - 12:03

Tarsus Ziraat Odası Başkanlığı Koşusu’nu Vahşi Kız kazandı

Tarsus Ziraat Odası Başkanlığı adına her yıl olduğu gibi bu yılda at yarışı gerçekleştirildi. Türkiye Jokey Kulübü Adana Hipodromunda koşulan (KV-6/D) yarışı büyük heyecana sahne oldu.

4+ yaşlı safkan İngiliz kısraklarının boy gösterdiği koşu, 1200 metre mesafe kum pistte gerçekleştirildi.

2022 yılı Tarsus Ziraat Odası Başkanlığı Koşusu’nu, Seydi Akyıldırım’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Vahşi Kız (El Corredor – Steely Grace / Refuse To Bend) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. Ahmet Elçin Karakurt’un antrenörlüğünü üstlendiği 5 yaşındaki doru kısrağın elde ettiği galibiyet yarış hayatının yirminci birinciliği olarak kayıtlara geçti.

Adana’da programın 5. mücadelesinde Macau (Yonaguska – Regina / Bin Ajwaad) ikinci olurken, Valente (Yonaguska – Hankepek Kızı / Lugano) üçüncü, Mine Of Fire (Native Khan – Scarce Dancer / Lion Heart) dördüncü, Epsilon (Red Giant – Match Point / Toccet) da beşinci sırada yer aldı.

Koşunun galibi Vahşi Kız için bitiriş derecesi 1.14.57 olurken, farklar 3,5 Boy – 6,5 Boy – 1,5 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi adına Aziz Akyıldırım’a kupasını ve çiçeğini Tarsus Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Veyis Avcı verdi.

Davetlilerin de katıldığı törende Tarsus Ziraat Odası Başkanı  Veyis Avcı ayrıca günün anısına Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp’e de çiçek takdim etti. Yarışı Ziraat Odası yöneticileri de izledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

instagram volgers kopenvolgers kopenbuy windows 10 probuy windows 11 pro