:
Tarih : 26/06/2022 Saat : 14:37

Tarsus Pusula

Vali Su, İyi ki Varsınız Projesi Kapsamında Öğrencilerle Buluştu
141
04 Aralık 2021 - 23:32

Vali Su, İyi ki Varsınız Projesi Kapsamında Öğrencilerle Buluştu

Vali Ali İhsan Su, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından paydaş kurumlarla beraber yürütülen “İyi ki Varsınız Projesi” kapanış programı kapsamında öğrenciler ve aileleri ile bir araya geldi.

Tece Polis Evinde düzenlenen programa Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra; İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veysel Topkaya ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Vali Ali İhsan Su yapmış olduğu konuşmasında, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “İyi ki Varsınız’ projesi kapsamında paydaş kurumlarla beraber gerçekleştirilen etkinliklerin çok önemli sonuçlarının alındığını kaydetti.

Proje kapsamında yaklaşık 15.000 çocuğumuza eğitim verildiğini kaydeden Vali Su; “Annelerimize yönelik de ev tekstili ürünleri hazırlama ve el yapımı sabun üretimi kursları düzenledik. Çocuklarımıza yönelik resim ve şiir yarışmaları yaptık. Yaz kampı etkinlikleri ve şehir içi ve il dışı gezilerle çocuklarımızın ufkunu geliştirdik. Onları hayata hazırlama yönünde önemli adımlar atmış olduk. Bu anlamda polisimizi de yaptığımız faaliyetleri de sizlere ve toplumumuza daha iyi anlatma daha güzel tanıtma imkanı da yakalamış olduk.” dedi.

Vali Su sözlerinin devamında; “Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen başta İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Aslan olmak üzere Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüze ve paydaş kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Tabii ki burada yakalanan başarı siz değerli ailelerimizle mümkün olmuştur. Gençlerimize, çocuklarımıza ve siz değerli ailelerimize özellikle teşekkür ediyorum.” dedi.

Programda İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan da bir konuşma gerçekleştirdi. Vali Ali İhsan Su daha sonra, resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile bu yıl lise ve üniversiteye giriş sınavında dereceye giren öğrencilere hediyeler verip öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

instagram volgers kopenvolgers kopenbuy windows 10 probuy windows 11 pro