:
Tarih : 09/08/2022 Saat : 22:59

Tarsus Pusula

YAŞANILABİLİR BİR TARSUS İÇİN BAŞKAN NÖBETTE
438
23 Eylül 2020 - 9:59

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan gece gündüz demeden Tarsus ve Tarsuslular için süresiz mesai yapıyor.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan şehrimizde bulunan park ve yeşil alanları en verimli şekilde değerlendirmek, tematik yeşil alanlar oluşturmak ve yenileme çalışmalarındaki eksikliklerin giderilmesi için gece saatlerine kadar inceleme ve tespitlerde bulundu.

Tarsus Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde öğle yemeğinde personellerle bir araya gelen Bozdoğan; “Biz halkımız için buradayız, halkımızı daha yeşil, daha ferah bir ortamda yaşatmak için mesaideyiz, çok yakında parklarımızı ve doğal yaşam alanlarımızı tematik açıdan zenginleştirerek kentimize kazandıracağız.” dedi.

Çalışmalarının devam edeceğine vurgu yapan Başkan Bozdoğan akşam saatlerinde de park ve bahçeleri yerinde inceledi.

Halkın rahat bir şekilde yaşam sürebilmelerine imkân sağlamak için şehrin her noktasının temizliğine önem verdiklerini ifade eden Başkan Bozdoğan, parkların, yeşil alanların ve mesire alanlarının kullanımı vatandaşlarımıza aittir, oraları hiç kimse kendi tekeline alıp kafasına göre işletmeye dönüştürüp işgal edemez buna hiçbir koşulda müsaade etmeyeceğiz. Şehrimizi daha temiz ve yeşil bir dokuya kavuşturmak için Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün personelleri özverili şeklide çalışmalarını yürütüyorlar. Vatandaşlarımızdan isteğimiz parklarda, yeşil alanlarda ve mesire yerlerindeki yeşil dokuya zarar vermemeleri ve zarar verenleri de uyarmalarıdır. Ayrıca mesire yerlerinde zaman geçiren vatandaşların çöplerini poşetleyip çöp konteynerlerine atmalarını rica ediyoruz. El birliği ile daha temiz daha yeşil Tarsus’u hep birlikte yeniden inşa edelim, dedi.

mersin

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Pet Shop