:
Tarih : 17/08/2022 Saat : 18:57

Tarsus Pusula

Ziraat Odasında İHA Kursu Verildi
119
25 Şubat 2021 - 10:38

Tarsus Ziraat Odasında son dönemlerde kullanımı oldukça yaygınlaşan insansız hava aracı (İHA) konusunda verilen kursa Üreticiler büyük  ilgi gösterdi.

Ziraat Odası toplantı salonunda 30 kursiyerin katıldığı insansız hava aracı (drone) kurslarını, Tarsus ilçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile birlikte düzenlediklerini kaydeden Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı, tarım arazilerinin incelenmesi noktasında dronelerin büyük fayda sağladığını ifade etti.

Başkan Avcı, insansız hava araçları vasıtasıyla gübreleme, ilaçlama, hasat tespiti gibi kontrollerin rahatlıkla yapıldığına dikkati çekerek, bunun çok önemli bir gelişme olduğunun altını çizdi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı İHA Pilotu Eğitmen olan Samet Ustaoğlu tarafından verilen kurslarda, insansız hava araçlarının teknik özellikleri, hava ve hukuki sorumluluklar, hava araçlarının uçuş prensipleri, meteoroloji, kumanda sistemleri ve daha pek çok konuda detaylı bilgilendirmede bulunuluyor.

Eğitim çalışmalarına katılan Tarsus İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayri Erdoğan ise, 36 sürecek kursları başarıyla tamamlayacaklara sertifika verileceğini belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dantelli iç çamaşır takımı

Pet Shop